Kategorie

  • Brak kategorii

Archiwa

w stanie płynnym/mleko lekko ubite.

czasami mam wrażenie, że lawiruję między skrajnościami. W jednej chwili wydaje mi się, że nie tylko mam wszystko, ale także podążam w dobrym kierunku. W drugiej… Jestem nikim i nie wiem dokąd idę. Pewnie każda nastolatka boryka się z takimi problemami. Zostałam dziś w Żabce zapytana o dowód, w związku z czym uważam, że mam prawo myśleć o sobie w kategoriach nastolatki. Nawet jeśli ja nie mam, inni robią to notorycznie i trudno mi się przestawić. Z jednej strony wygodnie mi myśleć, że jestem dzieckiem. To ułatwia wiele spraw i pozwala się zdystansować. Ponadto, ciągle myślę o tym, co będzie miało miejsce, kiedy będę już duża. I ciągle mam nadzieję, że któregoś dnia po prostu będę dorosła i ogarnę dorosły świat, bo będzie to dla mnie naturalne. No i tak będzie, chyba? Co nie?

na razie trzymam się krawędzi. Dwóch krawędzi, gwoli ścisłości. Jestem silna i słaba jednocześnie, czasem czuję się mądra, a czasem durna. Czasem myślę, że mam swoją wartość, bo przecież ją mam, a czasem zastanawiam się, czy inni postrzegają mnie tak samo źle, jak ja samą siebie w lustrze każdego ranka. Ale nie czuję się z tym źle. Wierzę gorąco w to, że każdy boryka się każdego dnia z dylematami, które nie mają racji bytu. A ja… na pewno któregoś dnia dorosnę. Przecież dorastanie to nic trudnego. Trudno jest dopiero, kiedy proces dorastania dobiega końca.

Jest dobrze? Chyba jest bardzo.

I came to this world with nothing
and I leave with nothing but love
everything else is just borrowed

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>